Leki bez recepty na rwę kulszową

W dzisiejszym świecie, w którym rozwój technologiczny osiągnął bardzo wysoki poziom, również medycyna jest mocno rozwinięta. Stwarza to sytuację, w której nawet najbardziej doskwierające choroby przestają być nieuleczalne. Przez cały czas naukowcy wraz z lekarzami pracują nad wynajdowaniem leków na dolegliwości, których nie da się jeszcze wyleczyć. Często niektóre z nich  można kupić bez recepty.

Społeczeństwo żyje w ciągłym biegu. Ludzie pracują w pocie czoła, często ponad swoje siły, aby zadowolić swoich pracodawców, bo to zwiększy ich dochody, dzięki którym będą mogli zapewnić swoim rodzinom dach nad głową i przyszłość. Nikt nie ma czasu na odpoczynek przez natłok obowiązków. Również kwestia zdrowia schodzi często na dalszy plan lub w ogóle się nie pojawia. Wiele osób niestety popada w pracoholizm. Często również zapomina dbać o zdrowie, przyjmując odpowiednią dawkę witamin. Takie podejście może się przyczynić do powstania przykrej dolegliwości, jaką jest rwa kulszowa.

Czym jest rwa kulszowa?

Czym tak właściwie jest ta dolegliwość? Jest to zespół objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1, które tworzą nerw kulszowy. Krótko mówiąc, są to bolesne skurcze, które powtarzają się, uniemożliwiając prawidłowe funkcjonowanie (nawet leżenie jest tutaj bolesne).

Najczęściej przyczyną tego schorzenia jest dyskopatia okolicy kręgosłupa, ale też może być ono spowodowane każdą inną przyczyną drażniącą nerwy na ich przebiegu, taką jak na przykład cukrzyca, choroba zakaźna, stan zapalny oraz zmiany nowotworowe.

Najczęściej choroba ta objawia się nagłym bólem okolicy lędźwiowej, promieniującym do pośladka, tylnej powierzchni uda, albo do łydki lub stopy. Często towarzyszy mu osłabienie mięśni i zdrętwienia tych okolic ciała. Zdarza się, iż chory musi przyjąć pozycję leżącą, aby zmniejszyć ból. Może wystąpić zaburzenie czucia w kończynach dolnych.

Objawem, charakterystycznym dla rwy kulszowej, jest narastający ból podczas podnoszenia nogi w czasie leżenia na plecach i przy pochylaniu. Może być jednostronny lub obustronny, a także „skrzyżowany” – unosząc jedną nogę, można odczuć ból w drugiej.

Leki bez recepty – rwa kulszowa

W zależności od zaawansowania dolegliwości, które chory odczuwa i przyczyn choroby, będą dostosowywane właściwe metody lecznicze. Leki bez recepty na rwę kulszową są dostępne na rynku, bowiem przede wszystkim są to leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Co więcej, ulgę w bólu przynoszą także leki o działaniu rozkurczającym.

Powinny być one aplikowane doustnie, jak i jednocześnie miejscowo, pod postacią maści lub żelu, które złagodzą dolegliwość danego miejsca choć na chwilę. W razie problemów ze snem, pacjentom zaleca się również lekarstwa o działaniu uspokajającym oraz nasennym. Jest to niezwykle ważne przy leczeniu rwy kulszowej, ponieważ spokój psychiczny oraz sen ułatwiają rozluźnienie mięśni, które zmniejsza dolegliwości bólowe. Wszystkie te elementy ułatwiają wyleczenie dolegliwości. Rwa kulszowa leki bez recpepty dodatkowo pomogą bez dodatkowych nakładów finansowych.

2 komentarze

  1. Tylko leki bez recepty na rwę kulszową. Nie ma sensu na stosowanie czegoś innego i bieganie po lekarzach, bo całkowicie nic to nie zmieni. Rwa kulszowa musi przejść, bo w przeciwnym razie będziemy tylko ładować w siebie kolejne leki i niewiele to pomoże, a organizm uodporni się na to.

  2. Z jednej strony leki bez recepty na rwę kulszową, bo po prostu są skuteczniejsze, ale z drugiej jak się chce leczyć rwę kulszową tak na dobre, to lepiej iść do lekarza i zacząć pracę nad kręgami, które są przyczyną rwy kulszowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *